pisowskie czystki

3 lata temu (16 grudnia 2015)

Dlaczego popieram nadchodzące wielkie PiS-owskie czystki? Mam tu na myśli absolutnie wszystko. Od dyrektorów szkół przez administrację publiczną po spółki skarbu państwa.

Doskonale rozumiem, że oni nie zwalczają koryta tylko obstawiają koryto swoimi. Problem pozostaje. Ale jest jeden aspekt, o którym szybko zapomnieliśmy.

Władza staje się z czasem coraz bardziej arogancka, bezczelna i bezkarna. Najpierw dyrektorek ukradnie 100zł, nic się nie stanie, ukradnie 1000zł, a potem już kradnie wszystko jak leci. No i po 8 latach rządzenia sitwy PO-PSL panowie poczuli się delikatnie mówiąc bezkarni. Już zapomnieliście jak bezczelni byli? „Ja kradłem? Co? A jeśli nawet to głosujcie na mnie, bo inaczej to PiS…”. W normalnym kraju taki człowiek idzie siedzieć, a u nas zastanawiamy się czy może jednak nie ma racji.

I teraz te mordy przyklejone do koryta bardzo głośno wyją. I jak najbardziej popieram PiS w odklejaniu tych mord. Zanim PiS osiągnie porównywalny poziom rozkradania wszystkiego co się da zostanie prawdopodobnie obalony. Sumarycznie to będzie z korzyścią dla nas. Stabilność wbrew pozorom nie jest niczym korzystnym dla nas. To trochę jak ze służbami. Gdy macie dwie grupy walczące o wpływy to wtedy oni są zajęci walką między sobą. Gdy jest tylko jedna to zajmuje się poszerzaniem swoich wpływów. Kosztem kogo? No kosztem nas, a nie drugiej grupy jak było w czasie walk między nimi. Rozumiecie? Ja traktuje obecny system parlamentarny jako okupanta, a gdy okupant walczy sam ze sobą jest to z korzyścią dla okupowanego.

Jeszcze inaczej. Gdy dwie świnie walczą o koryto to są zajęte sobą i tym jednym korytem. Gdy zostaje jedna świnia to nienażarta szuka cały czas kolejnych koryt.

Poza tym co by nie mówić jednak PiS jest bardziej bogobojny. Okej, w cuda nie wierze ale statystycznie jest znacznie większa szansa trafić na człowieka ideowego w PiS-ie niż PO/Nowoczesnej. A to oznacza, że jest dużo większa szansa, że wewnątrz PiSu będą wewnętrzne potyczki. Dlaczego to dla nas dobre? Akapit wyżej.

Od dupy strony.